- - - - - 4 אודותנו גלריה עמוד ראשי יום הולדת כדורגל אודי - הפעלות ביום הולדת משחקי כדורגל ביום הולדת כדורלת לאירוע יום הולדת אירועי יום הולדת עם כדור רגל כדורלדת 1 2 3

מאמרים

יום הולדת כדורגל – יום שכולו הנאה, ספורט ובריאות

 

לרגש גם בעידן הטכנולוגיה

יום הולדת חוגגים רק פעם בשנה. זהו האירוע העיקרי שכל ילד מצפה לו כדי לחגוג עם החברים ועם המשפחה, כדי להרגיש כוכבים ליום אחד –בולטים, נרגשים, מלאי שמחת חיים.

המודרניזציה הובילה מפעילי יום הולדת רבים "להמציא את הגלגל" כל פעם מחדש כדי לרגש את הילדים המתוחכמים שבימינו קשה לרגש; כדי להפתיע בפעילויות שאיש לא חשב עליהן קודם.

כולנו מבינים שילדים אשר גדלו לתוך טכנולוגיה מפותחת, יצליחו להשתעמם במהירות הבזק מפעילות יום הולדת שגרתית של מנחה ריקודים ושירים, מנחה פעילויות חברתיות של משחקים ידועים, קוסם או ליצן לילדים הקטנים. מכאן נולד הרעיון שכל הילדים מתחברים אליו, הבנים והבנות, הקטנים והגדולים – יום הולדת כדורגל – יום שכולו ספורט, הנאה ובריאות – שילוב מצוין של הנאה צרופה עם ערכים חשובים - בריאותיים וחברתיים.

 

לקחת חלק במשחק מעורר אדרנלין

יום הולדת כדורגל מאפשר לכולם ללא יוצא מן הכלל לקחת חלק במשחק כיפי שמעורר אדרנלין, זרימת דם בגוף בקלות ובמהירות, דופק מואץ שמפקס את כולם במטרה – הבקעת גול לשער ושמירה על חוקי המשחק בקבוצה.

כמה שמחה, כמה צהלה, יהיו מנת חלקם של ילדי יום ההולדת. מי שחושב שכדורגל מיועד רק לבנים, טועה ובגדול, כיוון שילדות רבות – גם הן מגלות עניין במשחק תחרותי שמאפשר להן לרוץ, לשמוח, להתרכז, להימצא בתחרות שיש בה ערך של הישגיות, גיבוש, הנאה ובריאות.   

תחשבו על כל הילדים בכיתה שמצליחים פחות בלימודים, אך בכדורגל מתגלים ככישרונות פוטנציאליים אדירים – השתתפות במשחק כדורגל מאפשרת לרבים להוציא מרץ, להוכיח את כישוריהם הספורטיביים, להיות בתנועה בלי היכולת להשתעמם ולו לרגע קט.

זה יופיו של תחום הכדורגל שמגיע למגרש הביתי לציון חגיגות יום הולדת בכל גיל.

 

איך להתארגן ליום הולדת כדורגל?

מפעיל יום ההולדת ידאג לרכז את הילדים, לחלק אותם לקבוצות משחק, להסביר להם את הכללים, להוביל אותם למשחק הוגן שיש בו פעילות ספורטיבית לטובת גוף בריא, פעילות מהנה ומגבשת של כל חברי הכיתה ומשתתפי יום ההולדת האחרים.

אין נפלא יותר מיום הולדת שהילדים יוצאים ממנה מאושרים ומלאי התפעלות – ככה זה כשמזכירים להם להזיז גם את הגוף.

 

 

בנים ובנות – יום הולדת כדורגל ללא הבדלי מגדר

משחק כדורגל – האם מיועד רק לבנים?

פעם ניכר היה שבנות לא אוהבות לשחק כדורגל, ודאי לא לצפות במשחקים קבוצתיים מן התחום. המשחק נותר עבור הבנים. לא ברור מדוע הושרש העניין. האם כי כדורגל נתפש כתחום אגרסיבי מדי? תחרותי מדי? הדורש מאמץ יתר? תחום הנחשב פחות עדין ממשחקים אחרים?

כשמדובר בילדים קטנים, כל עוד הם לא מושפעים מהמבוגרים, הם נוטים לשמור על פתיחות מגדרית ולהתנסות במשחקים שונים בלי הבדלי מגדר – בנות ובנים.

רק כשהם נכנסים למסגרת הבית ספרית, משהו מתחיל להשתנות בהשפעת המבוגרים, וככל שהם מתבגרים, הפערים הולכים ומתעמקים. בנים רבים מעדיפים לשחק בכדור. בנים רבות מעדיפות לשחק בחבל – לכאורה שתי פעילויות ספורטיביות, אך שונות באופיין. בהפסקות כמעט לא תמצאו בנים משחקים קלאס, בגומי או בחבל, ובאותה מידה – לא תמצאו בנות מזיעות במגרש בחצר המרכזית בבית הספר, למה? משום שהמגדר מחלחל אט אט, ולא תמיד לטובתנו כחברה.

יום הולדת כדורגל מאפשר לכולם לקחת חלק פעיל ללא הבדלי מגדר, ללא חלוקה של בנות ובנים.

כולם משתתפים, כולם יכולים, כולם לוקחים חלק במשחק ספורטיבי שיש בו אלמנט של תחרות, של הישגיות ושל הנאה צרופה ובה הצלחות, תנועתיות, העצמה אישית וזרימת דם טובה בגוף.

 

שוויון הזדמנויות לבנות ולבנים

אין הבדל בין בנות ובנים ביכולת לשחק כדורגל ולהבקיע שערים. כדי לטשטש את המגדר, כדי להוביל מהלכים חיוניים שלא יקבעו את הילדים בסטיגמות מיותרות ויאפשרו להם בחירה אמיתית במשחקים אהובים, צריך לאפשר להם לגיטימציה לקחת חלק במשחק הנחשב בשנים האחרונות כמשחק זכרי – כך שוברים סטיגמה מיותרת, כך מאפשרים שוויון הזדמנויות לתפארת. זה יתחיל מיום הולדת בודד, אך יכול להמשיך גם בכיתה, אם מבוגר אחראי ידגיש את העיקר במציאות החברתית ללא הבדל בין זכר לנקבה, בין ילד לילדה.

 

לבוא בגישה הנכונה

הערך המוסף ביום הולדת כדורגל הוא בגישה המאפשרת לכולם לשחק בהנאה זה עם זה, להתנסות במשחק קבוצתי מתוחכם ומהנה. ברגע שמכירים את חוקי המגרש והכדור, ברגע שמבינים את ההזדמנות הניתנת לכל אחד להיות כוכב ליום אחד, לשחק, לצבור הצלחה, להבקיע שער – הילד והילדה מבינים שכל אחד יכול להגשים חלום, כל אחד מסוגל הרבה מעבר למה שסיגלו עבורו – ילדים יכולים לצאת מיום ההולדת בתחושה שהיום הם עשו משהו שונה, משהו בלתי רגיל, משהו שיוביל אותם להתנסויות נוספות במשחקים הנחשבים מגדריים. זה הזמן לנפץ את המיתוס – כדורגל מתאים גם לבנות ולא רק לבנים, והנה לכם הזדמנות לעשות מהפך ולגרום לשינויים בתפישת הילדים את עצמם ואת מסוגלותם.

 

יום הולדת כדורגל – ללכת אחרי משאלות ליבו של הילד

 

הפקת יום הולדת שמגשימה לילד את החלום

רוצים לארגן יום הולדת רק לבנים? יום הולדת עבור אלה  שאוהבים כדורגל ומרבים לשחק את המשחק בהפסקות וגם אחר הצהריים במגרש הקהילתי? כדאי ללכת אחר משאלות ליבו של הילד חובב הכדורגל כי כדורגל זה מעבר למשחק, יש המוצאים בו תחביב ששווה להשקיע בו את המיטב. כך למשל תמצאו ילדים רבים בגיל היסודי משתתפים בחוגים ובקבוצות כדורגל כדי לשלוט היטב במשחק, כדי לצמוח ולממש פוטנציאל כי מי יודע מה יקרה בעוד שנים, כשיש סיכוי להיכנס לקבוצות בוגרים ומשם לכבוש את הפסגה בתחום הכדורגל שאוהבים?

אם משאלת ליבו של הילד היא לשחק כדורגל ביום הולדתו, כדאי להזמין הפקה רצינית של יום הולדת כדורגל. המנחה יגיע עם הכדור המקצועי, יסביר את כללי המשחק לאלה שלא שולטים בו, יחלק את המשתתפים לשתי קבוצות "יריבים", ינהל את המשחק כראוי, יהווה בכריזמטיות את הבוגר האחראי, ובלהטוטנות כובשת ישמח עשרות ילדים ביום מיוחד, יום המוקדש לילד השמחה.

 

יום הולדת לאוהבי התחרות הבריאה

ילדים שאוהבים תחרותיות והם הישגיים באופיים ישמחו לקבל מתנה מאבא ומאימא – יום הולדת מדהימה מהמגרש הביתי. זוהי הזדמנות מצוינת עבור הילד להיות הקפטן הנבחר, להנהיג את חבריו, להרגיש על "גג העולם", להוביל מהלכים מתוחכמים עם הכדור, ליהנות ולהרשים בכישרון שיש בו פעילות ספורטיבית, שמירה על בריאות, משחק שמזיעים בו וממריצים בו את הדם. מי אמר שצריך להיות כוכב כדורגל מפורסם בשביל לקטוף הצלחות ומדליות במסיבה הכיתתית? הגשימו לילד שלכם חלום – הפקת יום הולדת בתחום שהוא אוהב, הפקה שכל ילדי השכבה ייהנו ממנה כי הרי רוב הבנים אוהבים לשחק עם הכדור ברגליהם, להבקיע גולים, לרוץ, להשתולל, לנתב את האדרנלין ואת המרץ לתנועה חיונית במשחק מרטיט.

 

לצאת מעמדת האייפון למגרש הכדורגל

ביום הולדת כדורגל אתם מאפשרים לכלל המשתתפים להזיז את הגוף, לצאת מעמדת האייפון ביד, להיות בתנועה – די דומה למה שדור קודם חווה בילדותו – כשכולם היו משחקים מתחת לבניין, רצים, משתוללים – מלך השבויים, כדור יד, כדור עף, כדורגל בחנייה – כך "מחזירים עטרה ליושנה", ביום הולדת ששוברת את השגרה הידועה.